Jak zarabiać przez internet :

Aby móc zarabiać przez internet nie musisz mieć żadnego wykształcenia, a wystarczy trochę wolnego czasu i systematyczności, a także dostęp do internetu.

Wiadomo że na samym początku naszej drogi w e-biznesie nie zarobimy kroci. Tak naprawdę nie wiele osób które podjęły się temu zadaniu zarabia tysiące lub się utrzymuje z takiej pracy.

Zarabianiem przez neta zajmuje się już około 15 lat. Zarabianie przez internet traktuje jako hobby, ale także udało mi się trochę zarobić w serwisach typu PTC, GPTR itp… (w takich serwisach nie zarobimy za dużo, chyba że mamy dużo poleconych i klikamy reklamy codziennie). Ja najwięcej zarobiłem prowadząc własną stronę www i później także na jej sprzedaży. Ale nie tylko w taki sposób da się zarabiać przez internet, a o tym w dalszej części tego poradnika.

Tak więc od początku, aby zacząć pracować przez internet musimy poznać podstawowe pojęcia pojawiające się w tym fachu. A oto one:

Kolejnym krokiem będzie założenie darmowego konta internetowego lub portfela elektronicznego, abyśmy mogli wypłacać zarobione pieniądze. Najbardziej znanym portfelem jest PayPal, ale są także mniej znane Skrill (dawnej Moneybookers), CashBill. Przyda się także polskie konto internetowe, ja polecam osobiście Mbank.

Sposoby zarabiania przez internet:

 

Zarabianie na własnej stronie www lub blogu:

– Jest to jeden z najbardziej dochodowych sposobów zarabiania przez internet. Wystarczy mieć pomysł na ciekawa stronę lub blog i trochę wolnego czasu na pisanie artykułów. Własna strona to same zalety. Po pierwsze nikt nie usunie naszych reklam i nie powie że to spam. Po drugie możemy umieścić reklamy gdzie chcemy i jakiej wielkości chcemy. Tworzenie stron nie jest już tak skomplikowane jak kiedyś i każdy może zrobić taka witrynę internetową całkowicie za darmo np: stronę w WordPress na darmowym serwerze CBA.PL. Można także stworzyć taką stronę w darmowym kreatorze stron takich jak www.stronygratis.plpl.wix.comwww.otostrona.pl i inne podobne. Możecie także założyć bloga na darmowym serwerze typu: www.blog.plblog.onet.plwww.blox.pl itp… Można także za darmo stworzyć darmowe strony na profilu Google + lub fan page na Facebooku. Jeżeli każdy z tych sposobów wyda ci się trudny zawsze stworzenie strony można zlecić komuś kto się na tym zna i mieć stronę z prawdziwego zdarzenia.

Zarabianie na klikaniu banerów i linków reklamowych:

– Są to przeważnie serwisy typu Bux. Serwisy te oferują nam zarabianie pieniędzy w bardzo łatwy sposób i to przez internet. Wystarczy że zarejestrujemy się w jakimś Buxie i dziennie wyklikamy linki ich reklamodawców za co otrzymujemy pieniądze, a dosłownie grosze. W takich serwisach nie zarobimy za dużo jeżeli nie będziemy regularni i konsekwentni. Dodatkowo możemy zarabiać pieniądze za zdobywanie poleconych, czyli użytkowników którzy zarejestrują się w danym buxie z naszego linku referencyjnego który zawiera nasz unikalny identyfikator. Możemy zarabiać także w wielu takich systemach, co zwiększy nasze zarobki. Jak już zarobimy jakieś pieniądze możemy je wypłacić na konto PayPal lub zamienić na reklamę naszej strony, linku, bloga itp…

Giełda:

– Można także zarabiać na giełdzie, ale to trudniejszy kawałek chleba bo można stracić własne pieniądze.

Wypełnianie ofert innych użytkowników internetu:

– Są to serwisy w których możemy znaleźć oferty wykonania prostych czynności przez internet takich jak: dodanie postu na forum, klikanie przycisków lubię to!, pisanie artykułów na  stronach, poprawianie błędów na stronach, skomentowanie postu, wpisu lub artykułu i wiele innych. Oferty takiej pracy możemy znaleźć chociażby na oferia.pl.

Serwisy typu Auto-surf i Surfbary:

– Auto-surf to taki serwis w którym zdobywamy punkty lub zarabiamy pieniądze. Zarabianie w takim serwisie jest proste bo włączamy tylko specjalny Surf który w naszej przeglądarce internetowej  wyświetla strony innych użytkowników co kilka sekund, a my za taką czynność otrzymujemy punkty lub pieniądze. Oczywiście w Auto-surfie możemy zdobywać poleconych, a co za tym idzie jakiś % z ich punktów. Surfbary to serwisy internetowe które umożliwiają także zarabianie pieniędzy poprzez wyświetlanie stron i reklam innych użytkowników na naszym komputerze. Wystarczy że ze strony danego Surfbara ściągniemy specjalny program i go zainstalujemy na swoim komputerze. Program ten w małym okienku będzie wyświetlał reklamy stron, a my za każdą dostajemy na swoje konto punkty które można zamienić na wypłatę lub reklamę.

Serwisy w których klikamy przycisk Lubię to! Facebook:

– Na stronach tego typu zdobywamy punkty za klikanie odnośników popularnego Facebooka. Za każde zaliczone kliknięcie otrzymujemy punkty które możemy wymienić na nagrodę lub wypłatę.

Tworzenie stron internetowych:

– Jeżeli ktoś z was tak jak ja posiada umiejętność tworzenia stron w WordPress lub innych edytorach może na tym także zarobić. Umiejętności takie jak instalacja strony na serwerze i płatnej domenie także mogą się tu przydać.

Handlowanie domenami:

– Polega to na kupowaniu domen internetowych które są od jakiegoś czasu w internecie, a następnie na ich zbyciu za jakiś czas z zyskiem. Możemy podobnie handlować stronami www.

Sprzedaż na Allegro lub innych aukcjach internetowych:

– W ten sposób możemy sobie zarówno dorobić sprzedając własne rzeczy których już nie potrzebujemy, a mają jakąś wartość i mogą się przydać komuś innemu. Jeżeli będziemy sprzedawać coś okazjonalnie to urząd skarbowy nie powinien się do nas przyczepić. Jeżeli planujemy kupić jakiś towar i go sprzedawać bardzo często to już musimy założyć działalność gospodarczą.

Zarabianie na YouTube:

– Każdy kto interesuje się nagrywaniem filmików czy to długich czy też krótkich może na nich łatwo zarobić. Wystarczy założyć kanał na YouTube i je tam wrzucać, a może któryś z nich okaże się hitem i przyniesie niezłe zyski. Tematyka naszych materiałów filmowych może być różny od filmowania naszego hobby po filmiki własnej twórczości. W serwisie YouTube możemy także prowadzić relacje na żywo, co ostatnio staje się hitem i może przynieść duży zysk.

Zarabianie na wypełnianiu ankiet:

– to dość popularny sposób zarabiania przez internet polegający na wypełnianiu rożnych ankiet. Zazwyczaj w tych serwisach nie zarabia się za dużo. Zarobki wahają się od 10 groszy do nawet 10 zł za ankietę. Najbardziej popularny serwis który oferuje nam wypełnianie ankiet to oczywiście Clixsense .

Zarabianie na marketingu Afiliacyjnym (programy partnerskie itp…):

– Ta metoda zarabiania polega na reklamowaniu jakiegoś produktu reklamodawcy. A wygląda to tak np: Umieszczamy na swojej stronie internetowej lub fanpage baner lub link reklamujący konsole do gier, jeżeli ktoś skorzysta i kliknie dodaną przez ciebie reklamę otrzymujesz premię. Jeżeli ktoś kliknie twoją reklamę i kupi tę konsole to dostajesz dodatkowo prowizję od sprzedaży tej konsoli. Kiedyś aby tak zarabiać trzeba było mieć własną stronę internetową, ale te czasy minęły i większość programów partnerskich oferuje dużą gamę reklam, od zwyczajnego linku, aż po różnej wielkości banery, widżgety itp… Taki wygenerowany link można umieścić w opisie komunikatora internetowego, w podpisie pod postem w jakimś forum internetowym, link pod filmikiem na YouTube, link w poście na Facebooku itp…

Testowanie produktów:

– Dobrym sposobem na zarobek, a także na darmowe gadżety lub kosmetyki jest ich testowanie. Jest wiele firm które płacą za testowanie swoich produktów, a także za wyrażanie swojej opinii na temat danej rzeczy. Po za samymi pieniędzmi możemy zyskać darmowe kosmetyki, gadżety do telefonów i komputerów, próbki i nie limitowane serie jakiegoś jedzenia, darmowe ubrania i wiele innych. Jedną z najlepszych stron tego typu jest Toluna.com.

Sklep internetowy:

– Jest to jeden z trudniejszych sposobów zarabiania i polega on na stworzeniu sklepu internetowego i sprzedawaniu w nim swojego towaru. Założenie takiego sklepu nie jest najtrudniejsze, ale trzeba go połączyć z dobrym i bezpiecznym systemem płatności, ale spokojnie jeżeli brak nam takich umiejętności to na pewno znajdziemy w internecie firmy zakładające takie profesjonalne sklepy oczywiście nie za darmo, a nam pozostanie załatwienie atrakcyjnego towaru i ewentualnie obsługa i reklama naszego sklepu.

Skracanie linków:

– Są w internecie serwisy takie jak Adf.ly , które za skracanie linków na swojej stronie oferują użytkownikom pieniądze. Za 10,000 wizyt płacą 5$. Skracanie linka polega na tym że gdy mamy za długi link to po wklejeniu go w odpowiednie okno i potwierdzeniu uzyskamy krótszy link który będzie kierował do naszej strony. Prowizję dostajemy za to gdy ktoś kliknie w ten skrócony link, a następnie odczeka 5 sekund i kliknie skip ad.

Upload plików:

– Uploadowanie plików na serwer jest naprawdę opłacalny. Niestety nie możemy w grywać na takie serwisy wszystkiego. Głównie najwięcej zarobimy na nielegalnych plikach (gry, filmy, muzyka, oprogramowanie komputerowe itp..), ale nie polecam wysyłanie takich plików, bo za to można nawet iść do więzienia. Jest jednak sposób, aby robić to legalnie, a mianowicie możemy uploadować pliki naszej produkcji, czy też poradniki, mody do gier itp…chodzi tu głównie o to aby nie “piracić”. Jednym z serwisów, które oferują wysyłanie plików na swój serwer jest Catshare.net . Za każde ściągnięcie naszego pliku o wadze w przedziale od 1 do 50 mb Catshare oferuje 13 zł. Im plik jest większy tym więcej zarobimy.

 

źródło: Wikipedia oraz wiedza własna.

Zakaz kopiowania jakiejkolwiek treści z tej strony.

Jak zarabiać przez internet.