Strona za darmo na Cba.pl – WordPress

 

Jeżeli chcecie stworzyć swoją stronę www w darmowym systemie zarządzania treścią WordPress to zapraszam do artykułu.

Na sam początek musimy się zarejestrować na stronie CBA.pl. Po przejściu na wskazaną witrynę klikamy czerwony przycisk rejestracja, widniejący w prawym górnym rogu odwiedzanej strony i wypełniamy odpowiednie pola. W pierwszym polu musimy wpisać adres jaki wybraliście dla swojej strony. Następnie w zakładce hosting do wyboru mamy trzy rodzaje kont: Free, Pro i Vip. Zakładka VPS nas nie interesuje na darmowym koncie. Następnie wypełniamy dane profilu i zaznaczamy czy jesteśmy osobą fizyczna czy firmą. W zakładce kod potwierdzenia wpisujemy swój e mail i klikamy obok przycisk wyślij. Następnie wchodzimy na swoją skrzynkę pocztową i odbieramy e mail z kodem od CBA.pl i wpisujemy go w odpowiednią dla niego rubrykę. Na koniec akceptujemy regulamin i zaznaczamy że nie jesteśmy robotem. Możemy wypełnić także dane użytkownika, ale nie musimy.

Po utworzeniu konta logujemy się na swoim profilu w CBA.pl. Na koncie Free przysługuje nam 1 GB pojemności na naszą stronę internetową.

Po lewej stronie znajduje się panel użytkownika w którym wybieramy Bazy danych i tworzymy swoją własną bazę danych. Klikamy przycisk dodaj i wypełniamy trzy pola i akceptujemy przyciskiem Dodaj. Sugeruje zapisywać sobie wszystkie dane, bo na pewno się przydadzą. Po utworzeniu Bazy danych wchodzimy w zakładkę Oprogramowanie i na liście rożnych systemów zarządzania treścią wybieramy WordPress, który jest przedostatni na liście. Klikamy przycisk dodaj, widniejący przy nim i instalujemy oprogramowanie.

Aby dokończyć instalację WordPressa w oknie przeglądarki internetowej wpisujemy adres do naszej strony. Po przejściu na naszą witrynę powinniście ujrzeć ekran powitalny instalacji WordPressa. Następnie klikamy Zaczynamy i w następnym oknie wypełniamy pola:

Nazwa bazy danych – Podajemy swoją nazwę bazy danych, którą utworzyliśmy wcześniej.

Nazwa użytkownika – Login do bazy danych.

Hasło – Hasło do twojej bazy danych.

Adres serwera bazy danych – Automatycznie powinno wypełnić mysql.cba.pl.

Prefiks tabel – wp_.

 

Po prawidłowej weryfikacji danych powinna wyskoczyć kolejna strona z przyciskiem rozpoczynającym instalację.

W kolejnym oknie będziemy musieli jeszcze wypełnić podstawowe dane takie jak:

Tytuł witryny – Nazwa naszej strony internetowej.

Nazwa użytkownika – Nazwa naszego Loginu, który będzie potrzebny do zalogowania się na naszej witrynie.

Hasło – Wiadomo.

Twój e mail – Wiadomo.

Widoczność dla wyszukiwarek – Tego pola nie zaznaczamy chyba że chcemy, aby nasza strona była stroną prywatną.

Na sam koniec klikamy Zainstaluj WordPressa! Po prawidłowej instalacji powinniśmy automatycznie zostać zalogowani w panelu administracyjnym naszej strony opartej o WordPress.

Wersja wideo:

W razie pytań piszcie! Nie długo opiszę wam krok po kroku jak korzystać z panelu użytkownika w WordPress.